Projektowanie i budowa stron internetowych.

Projektowanie i budowa stron internetowych.

Projektowanie

Najważniejsze to dobrze poznać potrzeby klienta i w zależności od tego dobrać odpowiednie elementy strony, mając jednocześnie na uwadze odpowiednie pozycjonowanie elementów, SEO oraz UX/UI. Pod tymi skrótami kryją się odpowiednie ustawienia strony, mają one za zadanie wyświetlić stronę jak najwyżej w pozycjach wyszukiwanych oraz zachęcić użytkownika do skorzystania z przedstawionej oferty.

Potrzeby klienta

Jeżeli chodzi o projektowanie na zlecenie to jest to bodajże najważniejszy etap. Od tego jak dobrze projektant zrozumie potrzeby klienta zależy późniejsza spójność strony. Określając czego tak właściwie oczekuje klient i co ważniejsze czego potrzebuje, możemy zbudować taki projekt, który przyciągnie uwagę jak największej liczby odwiedzających.

SEO

SEO – Search Engine Optimization – czyli optymalizacja pod kątem silnika wyszukiwarki. Jest to zbiór działań, które mają na celu poprawienie wyników osiąganych przez stronę w wyszukiwarce.

UX/UI

UX – user experience – doświadczenia użytkownika – czyli ogólne doświadczenia użytkownika, estetyka wyglądu, czy przyjemność korzystania ze strony

UI – user interface – interfejs użytkownika – czyli wygląd strony, czy jest czytelny i logiczny dla użytkownika.

Budowa

Bardzo popularne są strony zbudowane na WordPress’ie, jest to świetny CMS jeden z wiodących na rynku. W połączeniu z tysiącami dostępnych motywów i wtyczek daje nieograniczone możliwości projektowania. A Przy tym jest bardzo intuicyjny w obsłudze, tzn. gotowy produkt jest łatwy w obsłudze dla osoby niezaznajomionej w temacie dzięki swojej intuicyjności i możliwości dostosowania do każdych potrzeb.

Inne popularne CMS’y to np. Joomla i Drupal, jest też sporo mniej znanych systemów, które nadają się do bardziej wyspecjalizowanych stron.

Scroll to Top
× WhatsApp